5. Prodáváme poctivě, ale nemáme podmínky aneb jak to vypadá v optimálním světě, kde všichni dělají, co mají a jak to vypadá v našem světě. Vysvětlení příkladem.

< 4. Ale dobrá, vynecháme ukřivděnost a zkusíme tedy podnikat poctivě. Jak to bude celé probíhat?


5. Prodáváme poctivě, ale nemáme podmínky aneb jak to vypadá v optimálním světě, kde všichni dělají, co mají a jak to vypadá v našem světě. Vysvětlení příkladem.

Pokud budete dělat vše dle zákona, asi se z toho zblázníte, protože jako v hodně věcech, tak i v tomto odvětví to je hotová džungle. Dle zákona byste měli zásilku, která je do podnikání nahlásit celnímu úřadu, celníci by ji měli zkontrolovat, vyměřit Vám DPH, případně CLO a pustit k Vám domů. Protože ale toto stojí vcelku dost peněz (celní zastupování ČP nebo DHL) stojí k podnikatelským účelům cca 500 Kč za zásilku + hodnota DPH, tak je jasné, že se to obchází. Pokud byste namítali, že si můžete podklady vyřídit sami a ušetřit tak peníze, tak máte pravdu. Učinit tak ale musíte osobně většinou na celnici v Praze Ruzyni, kde stejně zaplatíte nějaký správní poplatek, takže pokud nejste z Prahy, nebo nejbližšího okolí, většinou se Vám to nevyplatí. A zapomeňte, že když máte ve svém městě celní úřad, že byste to mohli vyřídit sami tam a osobně (což by také dávalo smysl). Aby zboží poslali na tuto celnici, muselo by projít ve zvláštním režimu (nebo tak nějak se to jmenuje) a je to drahý jak …. hodně.

Pokud Vám přijde balík, který byl označený jako komerční a celnice ho nezastavila a nevíte, jak z něj zaplatit daň, běžte se zeptat na finanční úřad.


6. Ověření na finančáku a má zkušenost aneb zastřelte si svého poslance! Veselá příhoda z natáčení! + Závěrečná rada. - čtěte poslední stránku našeho dlouhého příběhu >

2 komentáře u 5. Prodáváme poctivě, ale nemáme podmínky aneb jak to vypadá v optimálním světě, kde všichni dělají, co mají a jak to vypadá v našem světě. Vysvětlení příkladem.

 1. Katka napsal:

  Dobrý den, velice mě potěšil Váš článek ohledně nákupu z Číny do podnikání. Nyní řeším stejný problém, jsme plátci DPH. Nejsme zaregistrovaní na celnici a zboží chodí z Číny bez proclení bez JSD. Chceme ale vše dělat správně a nevíme jak na to. Nyní spíše nakupujeme zboží v nízkých cenách do 22eur. Tam je také nutné zaplatit a odvést DPH v přiznání DPH, když je to obchodní zboží? Jako nejlepší možnost se mi líbilo, že by se DPH počítalo z částky na bankovním účtu. Myslíte, že to skousnutelné?

  • Nasranek.cz napsal:

   Dobrý den Katko,

   doporučuji navštívit finanční úřad dle Vašeho působiště a zeptat se na oddělení kontroly. Ti jediní Vám mohou dát informaci takovou, abyste měla velkou šanci, že vše půjde při jejich kontrole dobře. Je to bohužel smutné, ale je to tak:/

   V každém případě děkuji za přečtení článku.

   S přátelským pozdravem

   Nasranek.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>