Roger Waters: The Wall 2013 – Praha

Roger Waters přijel 7. srpna 2013 do Prahy, aby mohl postavit a poté zbourat svou legendární zeď. Jaký ten koncert vlastně byl? Než přejdu k samotné odpovědi a vlastně recenzi tohoto představení, musím nastínit můj vztah k tomuto hudebnímu počinu a tomuto autorovi.

Předem se omlouvám všem zarytým fanouškům, ale naprosto upřímně – nepatřím mezi Vás. A ještě upřímněji – moc mě to mrzí. Pink Floyd ani Waterse primárně neposlouchám a jejich alba naposlouchaná nemám. Narodil jsem se dávno po tom, kdy už The Wall znali snad úplně všichni a kdy si díky tomuto albu Roger dozajista zajistil budoucnost. Takže i z logiky mě tento „kult“ musel minout.

Logicky se tedy naskýtá pár otázek.

Proč jsem lezl na koncert někoho, koho neposlouchám a ke komu nemám vůbec blízko?

Měl jsem k tomu tři dobré důvody.
První) Protože Roger je ikona – pan někdo! To co dokázal, dokázal málokdo před ním a pravděpodobně i po něm.
Druhý) důvod je ten, že miluju starou, poctivou a hlavně dobře odvedenou práci a až budu mít jednou děti (?), tak jsem jim chtěl říct: „Byl jsem u toho!“
A třetí) ač ho nemám naposlouchaného, tak písničku „Another brick in the wall part II.“ jsem si pustil na youtube snad tisíckrát a chtěl jsem ji slyšet naživo.

A teď už k tomu zajímavějšímu a to k samotnému hodnocení koncertu z pohledu někoho z venku. Někoho, kdo Rogerovi nesežere vše, co mu pan velký Roger Waters předhodí.

Vlastně ještě ne. Bohužel mi to nedá, ale rád bych, abyste si přečetli co tomuto koncertu předcházelo. Vše si můžete přečíst zde -> Přístup Live nation – jak se to dělat určitě nemá!

—>Roger Waters: The Wall – Stavění a bourání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>