Stát je parazit

< Pokračujeme v článku „Pojednání o parazitech  aneb OSVČ vs řadový zaměstnanec“.


Sešteno podrženo

Získali jsme tedy s mým zaměstnancem zakázku, ze které nám zbylo po odečtení nákladů 30000 Kč, můj zaměstnanec dostal z této částky na útratu 12405 Kč, já jsem z této částky dostal na útratu 6160 Kč a stát dostal na dotace, šmelky a tunel Blanku 8840 Kč. Na tomto místě si stojí postesknout, že ačkoliv bych tu práci sehnal já, riziko, že to nevyjde by bylo také jenom na mě (zaměstnanec nese riziko maximálně ve výši několika platů), tak v konečném součtu jsem za největší rizika dostal nejméně peněz:) A to se vyplatí.

Nejlépe je na tom v tomto případě zaměstnanec. Dostal k vykonání práci, kterou nemusel nikde hledat, nese minimální rizika a dostal nejvíc peněz.

Nejhůře jsem na tom já, protože tu práci musím najít a získat, musím najít vhodného zaměstnance, který ji dobře vykoná, abychom mohli oba spokojeně žít, musím za něj zaplatit extra odvody, musím zaplatit odvody za sebe a zbude mi tedy pětina z původní částky, míň než polovina z jeho částky.

Takže kdo je tady tedy parazit? OSVČ, které dá práci lidem? Zaměstnanec, který musí pracovat? Nebo stát, který ač v tomto případě není potřeba získá více než čtvrtinu peněz? Odpověď mi můžete nechat dole v komentářích.

Díky za přečtení a pokud se Vám článek líbil, prosím, sdílejte, přeposílejte a komentujte.

Váš nasranek.cz

Nasranek - TAKHLE NE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>