Co to vlastně je MS Office a MS Outlook?

MS Office je asi nejznámější kancelářský balík z dílny Microsoft corp., který je využíván po celém světě. Tento balík pracovních programů je distribuován ve dvou verzích:

1. MS Office “rok“ – licenci zakoupíte a nemáte další náklady, dokud něco nechcete přikoupit – osobně používám MS Office 2013
2. Office 365 - cca 1900 Kč za rok – platíte vždy roční licenci – vždy aktuální verze programu.


ČTĚTE: >>> Kde koupit MS Office a jak lze ušetřit? <<<


Každá tato verze obsahuje následující programy:

Word - textový editor určený převážně k psaní, vybaven funkcemi umožňující hromadnou korespondenci, malování, vkládání tabulek a obrázků

Excel - program k vytváření a editaci tabulek. Obsahuje nabídku velkého množství vzorců a umožňuje tak vytvořit skoro vše, na co si vzpomenete. Od jednoduchých početních operací až po jednoduché databáze. K samotným databázím je ale určen MS Access.

Access - program k vytváření databází.

PowerPoint - program k vytváření prezentací

Outlook - e-mailový klient. Něco jako třeba e-mail od seznam.cz nebo gmail.com, akorát v PC, případně online.

Publisher - původní program se jmenoval FrontPage – umožňuje vytvářet webové stránky bez hlubších znalostí programování, vytvářet grafické návrhy například navštívenek.

Lync - program k zasílání zpráv a volání

One Note - program na tvorbu poznámek. Oblíbená funkce pro přenosná zařízení je funkce s názvem ink to text. Převádí ručně psané poznámky do strojového textu.

Skydrive - cloudové uložiště pro Vaše soubory. Jednoduše řečeno -> můžete uložit své soubory na servery Microsoftu, což je výhoda toho, že o ně nepřijdete (pokud budete stále udržovat členství)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>